# 33 - Blog sayfanızda makaleler ve seo

icon 09 Şubat 2012, Perşembe Tarihinde eklendi. icon 851 kez okundu.

Blog sayfanızda makaleler ve seo

Sitenizde blog sayfası oluşturmak şuan için google'da yükselmede en büyük etkenlerde biri olarak tabir ediliyor. Şöyleki sitenize bir blog sayfası açıp yeni özgün makaleler ekleyerek arama motorları dizinlerinde yeni bir siteymiş gibi tekrardan yeni bir linkle yerinizi alıyorsunuz ee tabi doğal olarak bu bloglarda yapılan yanlışlarda arama motorlarında sizler için bir dezavantaj olacak ve kötü bir itibar bırakabileceğinizi de unutmayın istedik ve sizler için başlıca gelen yanlışları ve önerileri listeledik.

İlk olarak en önemli etken blog sayfalarınızı subdomain olarak çalıştırmayın.

sub domain

Blog sayfanızı sitenizin ana dizininde bir klasör olarak gösterirseniz bu seo açısından sizler için bir artı puan olucaktır.

blog url yapısı

 

Blog sayfanızda yeni eklediğiniz yazılarda molotonluktan biraz uzaklaşın.

blogunuzda yeni makaleler eklerken kullanıcıların ve ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek ve sürekli karşılaştıkları bilgilerden biraz uzaklaştırmayı deneyin bu size fayda sağlıyacaktır. Ziyaretçileriniz alışılmışın dışında şeylerle karşılaşınca sitenize bağlılıkları artıcak sizlerinde farklılığı biraz daha ön plana çıkmış olucaktır. Blogunuzda sürekli aynı şeylerden bahsetmemenin yanı sıra birde makalelerinizin ekleme süresi var bu süre en fazla 2(iki) günde 1(bir) yeni makale şeklinde olmalıdır. minumum sürede ise günde en fazla 2-3 (iki)-(üç) yeni makale olacak şekilde ayarlamanız sağlıklı olucaktır. Tüm bunların yanı sıra yeni makalelerinizin bir de içerik boyutu var tabikide makalelerinizin içeriğini kesinlikle az/kısa bırakmayın site ortalaması baz alınınca ortalama karakter sayısına göre hareket etmeniz sitenizin yararına olucaktır.

Blogunuzda ki yeni makalelerinizde alışılmışın dışına çıkarak biraz farklılık çıkartmaya çalışın.


blogunuzda monotonluktan uzaklaşın
Blogunuz da sürekli aynı tür ve içerikli makaleler yayınlamak takipçileriniz bir zaman sonra sıkıp bunaltabilir bunun için sitenizde farklılık olarak çeşit makaleler sektörden bilgiler ve ulaşabiliyorsanız güncel ilgi çekici istatistlikler yayınlayabilirsiniz. Makalelerinizde açık kapı bırakarak ziyaretçi yorumuna izin verebilir ve kullanıcılarınızın beyin fırtınası yapmaları, tartışmaları ve fikirlerini sunmaları her iki yöndende sitenize artı puan kazandıracaktır.


Blog sayfanızda seo çalışmaları.

Blogunuza yeni makale eklerken sitenizin öenmli keywords'larından bir veya bir kaçını kullanarak bu keywordslara link verebilirsiniz. Bu yaklaşım arama motorlarındaki sıralamanız açısından sizlere oldukça büyük fayda sağlıyacaktır.


Son olarak unutulmamalıdır ki güncel makale girişiniz yoksa eğer tüm bu durumlardan faydalanmak için bir blog dizini oluşturabilir ve burdan makale paylaşımı yapabilirsiniz. Bir süre sonra sizde göreceksiniz ki seo açısından oldukça büyük etkisi varmış.

icon makale icon seo icon blog icon yeni makale icon blog sayfa icon blog seo icon blog sayfada seo icon sitede seo yapmak

Öneri Konu

icon Türkiye internet kullanımında dünya da 16. sırada